Psikolojik Danışman Ayşe Berber

düzen 2

Psikolojik Danışman Ayşe Berber

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra aldığım çeşitli mesleki eğitimlerle çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik psikolojik danışmanlık hizmeti vermekteyim.

Sistemik Temelli Oyun Terapisi eğitimimle çocuklarda olumlu-sağlıklı benlik geliştirme, kendini kabullenici olma, kendine güvenme, sorumluluk alma ve kendini kontrol becerilerinin yanı sıra başa çıkma becerileri kazandırmayı hedeflerken her çocuğun aile sisteminin bir parçası olması sebebiyle Marmara Üniversitesi çatısı altında aldığım Aile Danışmanlığı Eğitimi ile ayrıca aile ve çift problemleri üzerine çalışmaktayım. Eğitim kapsamında aile ve çiftlerle Bilişsel Davranışçı Terapi ve Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ekollerinden yararlanıyorum.

Seanslarda hakkında konuşması zor olan ya da bilinçdışı duygu ve düşüncelerin ifade edilmesini amaçlayan yapılandırılmış bir bilinçdışı dışa vurum tekniği olan Terapötik Kartlar eğitimimden faydalanıyorum.

Staj yaptığım birçok özel kurumlarda ve devlet kurumlarında çeşitli psikolojik test uygulamalarım yetişkinler için yaşam amaçları, umutsuzluk, kişilik gibi konularda şekillenirken ergenlerde mesleki rehberlik, çocuklarda ise gelişim ve becerilerini takip etme (AGTE) üzerine çalıştım. Bunların dışında öz disiplin konulu psikoeğitim programları  ve grup çalışmaları yürüttüm.

Özel bir kreşte psikolojik danışmanlık görevimi sürdürürken bir yandan da kapsamlı cinsellik eğitmeni ve danışmanı Rayka Kumru’nun “tabukamu” projesinde çalışmalara destek olarak cinsellik eğitimi konusunda gençlere ulaşmaya devam ediyorum.

Şimdilerde çalışmalara başladığım Psikoterapi Atölyesi’nde verdiğim psikolojik danışma hizmetinin yanında kurumun eğitim yöneticiliği yapmaktayım.

Görüşmek dileğiyle…