EMDR Terapisi

EMDR

EMDR – Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme

EMDR Terapi 1982 yılında Shapiro tarafında bulunan bir psikoterapi tekniğidir. O günden bugüne gelişen ve genişleyen bir müdahale/etki yelpazesi vardır. EMDR Travma sonrası stres bozukluğu, anksiyete – kaygı bozukluğu, panik atak, fobiler ve depresyon gibi yaşanan problemler için birincil bir teknik olarak kullanılmaktadır. Ayrıca performans kaygısı, takıntılı düşünceler, panik bozukluk, beden algısının bozukluğu, çocuklarda travma belirtileri, karar almakta zorluk, hayır diyememek, yas, kronik ağrı ve başka sorunların çözümünde kullanılan bir Psikoterapi tekniğidir.

EMDR geçmişte yaşanan travmatik olayların duyarsızlaştırılması sayesinde günceldeki problemlerin ortadan kalkmasını hedefler. Bunu yaparken yaşanan travmalar nedeni ile oluşan negatif inançların değiştirilmesini amaçlar. Çoçukluk döneminde yaşanan gelişim travmaları da EMDR Terapisinde duyarsızlaştırılarak yetişkin hayatı için ortaya çıkan engelleri ortadan kaldırır.

EMDR Uygulaması için yaş sınırı bulunmamaktadır. İhtiyaç duyan herkese uygulanabilecek bir tekniktir.

8 Aşamalı olarak uygulanan ve hızlı ve etkili bir terapi yöntemi olarak ortaya çıkan EMDR Terapisi alanında uzman ve tecrübeli bir ekiple psikoterapi atölyesinde hizmetinizdedir.