Aile Dizimi Terapisi

aile_dizimi

Aile – Sistem Dizimi Terapisi (Aile Konstelasyonu)

90’lı yıllarda Bert Hellinger tarafından Almanya’da oluşturulan bir terapi tekniğidir. Aile Dizimi Terapisi ailenin kuşaklar boyunca birbirine görünmez bağlarla bağlı olduğu varsayarak aileden gelen travmaların forum tiyatro ve psikodrama tekniklerini kullanarak çözmeyi/işlemeyi hedeflemektedir. bu işleme sonrası danışanların yaşadıkları problemleri farklı bakış açıları ile değerlendirilmesini sağlayarak şifalandırmak amaçlanır.

Aile dizimi terapisine göre, önceki kuşakların yaptığı birtakım hatalı davranışlar, verilmeyen haklar ya da yapılan haksızlıklar, göçler, savaşlar, yaşam haklarının tanınmaması ya da sonlandırılmış olması sonraki nesiller tarafından ödenir. Bu kötü miraslar yaşam enerjimizi düşüren, birçok hata yapmamızı sağlayan birtakım etkenler haline geliyor. Aile dizimi Terapisi ile bu etkenlerin ortadan kaldırılması hedefleniyor

Grup çalışması olarak yapılan Aile Dizimi Çalışması için bizi arayarak yapılan grup çalışması için katılım isteğinizi belirtmeniz yeterli. Grup oluşturulduğundan size bilgi verip davet ediyoruz.

Aile Dizimi Terapileri uzman ve tecrübeli bir ekiple Ataşehir Psikoterapi Atölyesinde uygulanmaktadır.